Recepta online – szybkie i skuteczne działanie bez zbędnych formalności

Szeroko pojęta cyfryzacja, dostęp do internetu i nowoczesnych technologii znacząco poprawia jakość życia człowieka. Na przestrzeni ostatnich lat do powszechnego użytku zostało oddanych niezliczenie wiele narzędzi i rozwiązań, które zaledwie przed kilkoma dekadami pozostawały w sferze marzeń. Doskonale obrazuje to e-recepta online – mogą ją Państwo otrzymać bez wychodzenia z domu…

Klasyczny termometr rtęciowy i pigułki

E-recepta i internetowe konto pacjenta bardzo szybko zyskały miano nieocenionych narzędzi, którymi posługują się Polacy. Co jednak istotne, same w sobie nie rozwiązują w dalszym ciągu uciążliwej konieczności, jaką jest osobista wizyta w przychodni u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. W tym miejscu pojawiają się konsultacje online lub telefoniczne – zapewniają kontakt ze specjalistą i między innymi wystawienie e-recepty online.

1. Czym są recepty online?

Elektroniczna recepta online wystawiana jest w postaci kodu – można go przedstawić w dowolnej aptece. Do jej zrealizowania niezbędny jest PESEL pacjenta, bez którego przepisane leki nie zostaną wydane. E-receptę online można jednak zrealizować w imieniu innych. Bez najmniejszych problemów wykupią Państwo potrzebne leki dla dzieci i osób starszych (rodziców, dziadków, ale też sąsiadów, z którymi nie łączy Państwa żadne pokrewieństwo).

2. Jak uzyskać receptę online?

Recepta na NFZ online wystawiana jest przez wykwalifikowanego lekarza POZ. Aby się z nim skontaktować, wystarczy Państwu dostęp do internetu lub telefonu (konsultacja odbywa się za pomocą czatu, połączenia głosowego lub wideo). Czynność tę można wykonać o każdej porze dnia i nocy – kiedy wystąpi nagła potrzeba, np. wykończenie danego leku. Ponadto recepta online wypisywana jest już w trakcie konsultacji lekarskiej, a jej kod przesyłany na wskazany numer telefonu lub adres mailowy.

3. Konsultacja lekarska na najwyższym poziomie

Wybierając zdalny kontakt z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, stawiają Państwo na rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i w pełni profesjonalne. Bez wychodzenia z domu załatwią Państwo wszystkie niezbędne formalności.

Co więcej, może to być także recepta za darmo, a konsultacja refundowana przez NFZ (choć dostępna jest opcja samodzielnego uregulowania należności). Podczas trwania „wizyty”, w razie takiej potrzeby, mogą zostać wydane: zwolnienie lekarskie (L4, również na chore dziecko), elektroniczne skierowanie oraz wspomniana bezpłatna recepta NFZ.

Artykuł partnera.

Nowe posty na blogu