Escape roomy to nie jedyna forma zabawy w pokojach gier

Jakiś czas temu świat oszalał na punkcie escape roomów. Koncepcja pokoju-pułapki spodobała się nie tylko osobom lubiącym pogłówkować, ale też ludziom, którzy kochają spędzać czas w gronie swoich znajomych. Wspólna ucieczka z zamkniętej przestrzeni okazała się rozrywką angażującą, jak i wspierającą integrację. Nie jest to jednak jedyna atrakcja, jaka czeka na gości pokojów gier.

Escape roomy to nie jedyna forma zabawy w pokojach gier

1. Na czym polega fenomen escape roomów?

Idea escape roomów opiera się na współpracy między uczestnikami w celu wydostania się z pokoju pełnego zagadek i pułapek. Aby osiągnąć sukces, konieczne jest rozwiązanie wszystkich łamigłówek zaplanowanych przez organizatora. Zdarza się, że droga ucieczki prowadzi przez więcej niż jedno pomieszczenie. Emocji dodaje fakt, że grupa biorąca udział w zabawie ma ograniczony czas na dotarcie do wyjścia.

Omawiana rozrywka zyskała szybko na popularności dzięki swojej wyjątkowej formule. W dodatku poszczególne ośrodki oferują warianty o różnorodnej tematyce, dlatego wchodząc do nich, można przenieść się do przeszłości, lunaparku, więzienia, a nawet wiedźmiej chaty. Za każdym razem da się poczuć unikalny klimat wybranej lokacji. Z tego względu escape roomy to chętnie odwiedzane pokoje gier.

Istnieje także opcja dla domatorów, pozwalająca na pokonanie trasy według wskazanego scenariusza w formie online.

2. Salony wirtualnej rzeczywistości

Za pomocą specjalistycznych gogli VR osoba korzystająca z atrakcji może pojawić się w dowolnym miejscu znanym z filmów lub gier. Uczestnik nie będzie już jedynie biernie przyglądał się temu, co dzieje się na ekranie, lecz zdoła doświadczyć samodzielnie przebywania w fikcyjnej przestrzeni. Podczas sesji wiele ośrodków wykorzystuje ponadto wspomagające elementy, takie jak wiatraki czy kontrolery mające pobudzać pozostałe zmysły.

Po założeniu okularów bądź hełmu możliwe będzie wcielenie się w wymarzoną postać, taką jak czarodziej, rycerz czy wojownik. W wydarzeniu można wziąć udział solo lub wraz z grupą znajomych, którzy również chcieliby rozejrzeć się po wirtualnym świecie.

Wirtualne okulary do gier

3. Symulatory, czyli zbieranie doświadczeń w kontrolowanych warunkach

Różnego typu symulatory powstały przede wszystkim z myślą o przeprowadzaniu szkoleń i podnoszeniu umiejętności. Obecnie wykorzystuje się je także w celach rozrywkowych. Dzięki temu praktycznie każdy ma szansę spełnić swoje marzenia i poprowadzić pociąg, poszybować samolotem lub pośmigać sportowym autem po torze wyścigowym. Uczestnik zostanie wprowadzony w tajniki sterowania wybraną maszyną, a następnie zasiądzie w kabinie stylizowanej na wnętrze pojazdu. Później samodzielnie nim pokieruje, pokonując dostępne trasy urozmaicone licznymi niespodziankami – od rotacji pogody po zmieniające się poziomy trudności.

Symulator kolejowy pozwoli osobie biorącej udział wcielić się w rolę maszynisty, natomiast na tych, którzy woleliby oderwać się na chwilę od ziemi, czeka symulator lotniczy. Jako piloci będą mogli między innymi poznać specyfikę sterowania słynnego Boeinga 737 NG. Miłośnicy sportu powinni zaś rozegrać partyjkę golfa pod okiem instruktora na interaktywnej hali, która jest dostępna przez cały rok.

Nowoczesny symulator gier

4. Zabawa z laserami

Entuzjaści kina akcji z pewnością odnajdą swoje miejsce na strzelnicy laserowej, gdzie będą musieli sprawnie zwalczać kolejnych przeciwników. Ich cele ukazywać będą się na ekranie. Rozrywka przypomina pod kątem wizualnym popularnego CS’a.

Alternatywą jest przejście laserowego labiryntu dostępnego na różnych poziomach trudności.

Pokój zabaw z laserami

5. Pokoje tematyczne

Wśród pokoi gier wyróżnić możemy dom strachu, czyli przestrzeń wypełnioną grozą, która zapewne spodoba się fanom horrorów. Oprócz tego tworzone są strefy gier, w których czekają automaty, stoły do piłkarzyków czy cymbergaja.

Organizowane są również specjalne przestrzenie dla dzieci, takie jak pokoje przygód przeznaczone do eksplorowania przez młodych poszukiwaczy niezapomnianych wrażeń.

Artykuł partnera.