Strona główna/Konkursy fotograficzne

Aktualne konkursy fotograficzne

Aktualne konkursy fotograficzne z nagrodami dla amatorów i profesjonalistów. Konkurs fotograficzny to szansa na nagrody dla każdego kto potrafi robić zdjęcia.

Aktualne konkursy fotograficzne

Konkursy fotograficzne z nagrodami to przestrzeń, w której hobby zyskuje nowy wymiar. Tu, aby sięgnąć po fajne nagrody, zwykle trzeba przesłać lub opublikować dobrze zrobione zdjęcie. Jakie? To już oczywiście zależy od warunków danej akcji promocyjnej, ponieważ każdy konkurs fotograficzny rządzi się swoimi prawami. Wbrew temu co niektórym mogłoby się wydawać, niekoniecznie trzeba być profesjonalistą z topową lustrzanką zawieszoną na szyi, aby zdobywać fajne nagrody. Bardzo często kluczem, aby wygrać internetowe konkursy fotograficzne jest mariaż niebanalnego pomysłu z ciekawym wykonaniem. Może przydać się także konto na Instagramie, Pinterest lub innych kanałach social media, gdzie niekiedy należy opublikować odpowiednio otagowane zgłoszenie konkursowe, a następnie przesłać do nich bezpośredni link. W większości przypadków jednak, zgłoszeń dokonuje się za pośrednictwem formularz online lub mailowo. Szczególnie w konkursach skierowanych do zaawansowanych fotografów.

Do rzadkości należą już dziś konkursy, w których nadesłać należy wywołaną kopię zdjęcia. W większości przypadków, w zasadach i regulaminie organizator określa za to format, wielkość i inne wymogi, które powinna wypełniać praca zgłaszana w formie cyfrowej. Internetowe konkursy fotograficzne z nagrodami to zdecydowanie miejsce gdzie jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów

Konkurs fotograficzny to dobry wybór dla…

…wszystkich tych, którzy uwielbiają fotografować i nieźle im to wychodzi. Bez względu na to czy jesteś amatorem czy też profesjonalistą, to dobre miejsce, żeby móc sprawdzić się w rywalizacji z innymi fanami fotografii. Koniecznie jednak sprawdzaj w zasadach wymogi techniczne co do zgłaszanych prac.

Zwiększ swoje szanse na wygraną

Aktualne konkursy fotograficzne często dzielą się na kategorie tematyczne. Wybierz tą w której się specjalizujesz lub jest najbliższa Twojemu sercu i zgłoś do niej swoje fotografie. Jeżeli czujesz, że Twoje prace są naprawdę dobre, to oczywiście możesz spróbować swoich sił w więcej niż jednej kategorii. Nie ma jednak większego sensu przesyłanie zbyt wielu zdjęć, jeżeli nie są na odpowiednio wysokim poziomie. Jury nie lubi być zlewane potokiem średniej jakości zgłoszeń bo ich odsiewanie jest dla nich dodatkową pracą.