Jak zaoszczędzić na tym co i tak musisz kupić?
Jednym z podstawowych sposobów oszczędzania jest redukowanie zakupów rzeczy lub usług, które nie są nam niezbędne do życia. Jeśli potrafisz wykonać rzetelny bilans swoich miesięcznych wydatków, to takie zadanie będzie stosunkowo proste do wykonania. Za to w tym artykule, pomożemy Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy na produktach, które z całą pewnością i tak musisz od czasu do czasu zakupić. Przyjrzymy się jak można zoptymalizować zakupy produktów z apteki.
1. Aptekarz biedy nie klepie
Wyobraź sobie następującą sytuację… Trwa sezon chorobowy i wszyscy naokoło kichają i prychają. Ty jeszcze nie, ale wiesz, że to tylko kwestia czasu, aż Ciebie też w końcu coś rozłoży. W końcu przynajmniej dwa razy w roku zawsze kończysz w łóżku z podwyższoną temperaturą i zapchanym nosem lub bolącym gardłem. I w końcu przychodzi ten dzień, że trafiło i Ciebie. Jest na tyle kiepsko, że idziesz do lekarza. Dostajesz upragnione L4 oraz listę leków do wykupienia w aptece. I wtedy zaczyna się dylemat. Ile to wszystko będzie kosztowało? 30zł? 50zł? 100zł? I czy aby na pewno wszystkie te leki są naprawdę niezbędne, aby wrócić do zdrowia?
A można, przynajmniej częściowo, nieco sobie tą pigułkę osłodzić.
2. Zaoszczędź na lekach
Fakty są takie, że leki są drogie, ale na zakupie większości z nich można oszczędzić. Bez względu czy są to to podstawowe leki przeciwbólowe czy też np. leki na zapalenie pęcherza bez recepty. Każdy ma inne potrzeby i każdy potrzebuje innego zestawu medykamentów, które przyjmuje regularnie lub doraźnie.
Kluczem jest tu jednak czas zakupu. Jeśli musisz przyjąć dany preparat jak najszybciej, to bardzo ograniczasz sobie pole manewru i prawdopodobnie nie będziesz mógł sobie pozwolić na zakup przez internet. A tam, podobnie jak w przypadku większości innych produktów, jest po prostu taniej.
Dobrym pomysłem jest zatem zakup podstawowego zestawu domowej apteczki zawczasu. W takim zestawie mogą znaleźć się na przykład:
- bandaże
- plastry
- leki przeciwbólowe
- witaminy
- probiotyki, które stosuje się w przypadku przyjmowania antybiotyku
- sól fizjologiczna
- płyn odkażający rany
- tabletki na ból gardła
Jest to zestaw przykładowy, ale też taki, który sprawdzi się w przypadku dużego odsetku społeczeństwa. Większość ludzi potrzebuje bowiem użyć tego typu produktów przynajmniej raz w roku. Zatem po co czekać aż będą potrzebne zamiast zakupić je zawczasu? Szczególnie jeśli nie żyjesz samotnie, tylko w gospodarstwie kilkuosobowym i domowa apteczka jest dzielona na kilka osób.
Zastanów się jakie preparaty przyjmujecie regularnie i jakie na tyle często, żeby opłacalne było zaopatrzyć się z nie zawczasu, bez obawy, że się przeterminują. Wiele osób przyjmuje np. przez całą zimę witaminę D. Kup ją już latem, kiedy jest na nią najmniejszy popyt, więc cena może być atrakcyjna. Zmagasz się z bezsennością? Wiesz pewnie zatem że nasenne tabletki potrafią być dosyć kosztowne, więc możliwość kupienia ich o 20-30% taniej to już bardzo konkretna oszczędność.
3. Podsumowanie
Większość stacjonarnych aptek ma dość wysokie marże, na które mogą sobie pozwolić przez specyfikę branży w której działają. Większość ludzi, którzy potrzebują zastosować artykuły medyczne, potrzebuje ich „na teraz”. Właściciele aptek są tego świadomi i korzystają z tego faktu przy ustalaniu cen swoich produktów. Warto zatem robić zakupy smart i zaopatrywać się zawczasu po korzystniejszych cenach. Prawdą jest, że nie da się przewidzieć wszystkich potrzeb w tym zakresie, ale nawet jeśli będzie to znaczna część, to prawdopodobnie uda Ci się zaoszczędzić całkiem sensowne pieniądze.
Materiał sponsorowany.
Nowe posty na blogu
Sama prawda, aptekarze nigdy biedy nie klepali i nie pamiętam rzadnego przypadku, aby gdzieś apteka splajtowała. Sprzedaż leków to zawsze był dobry biznes.
W Polsce, żeby móc spokojnie pochorować, to trzeba być bogatym człowiekiem🤣🤣🤣
O tak! Zgadzam się w 100%! W tej branży zawsze pieniądz się dobrze kręcił!