10 trików na wygrywanie konkursów

Wiele osób nie bierze udziału w konkursach ponieważ uważa, że nie ma szansy wygrać. I co by nie mówić, zwykle łatwo nie jest. Ale to, że łatwo nie jest, wcale nie oznacza, że się nie da. Otóż da się, tylko trzeba wiedzieć jak skutecznie szczęściu pomagać. A w dzisiejszym artykule podsuwamy Wam 10 sprawdzonych trików, które pomogą Wam zgarniać nagrody w konkursach zdecydowanie częściej niż do tej pory.

10 trików na wygrywanie konkursów

1. Odsiewaj mało wiarygodne konkursy

Pierwszym warunkiem, który warunkuje wygranie nagrody jest określenie faktu czy w danym konkursie w ogóle jest na to szansa. Tajemnicą poliszynela jest, że obecnie w sieci funkcjonuje całkiem sporo konkursów, które są zwykłym naciągactwem, a nagrody w nich są fikcyjne, tudzież wędrują do podstawionych osób. Jak takie konkursy rozpoznać? O tym pisaliśmy w naszym artykule: Jak rozpoznać lipny konkurs? Do lektury, którego serdecznie zachęcam.

2. Sprawdź co jest do wygrania

Częstym błędem, który zniechęca konkursowiczów do próbowania swoich szans jest udział w konkursach, których nie są dobrymi adresatami. Nie dla każdego bowiem atrakcyjną nagrodą będzie książka kucharska czy też zestaw gadżetów dla psa. Nie leć zatem ze zgłoszeniami konkursowymi hurtem. Poświęć chwilkę na analizę co właściwie jest do wzięcia i jak dużo wysiłku to wymaga, aby oszczędzić sobie demotywującego rozczarowania, gdy w końcu odczytasz upragniony mail rozpoczynający się od słowa „Gratulacje”.

3. Zachowaj staranność

Naprawdę zdziwiłbyś się ile zgłoszeń konkursowych odpada w przedbiegach przez niespełnienie wszystkich warunków uczestnictwa (wiem bo sam kilka konkursów organizowałem). Wiele z nich wymaga spełnienia dwóch lub więcej warunków (np. wyślij skan paragonu + odpowiedz na pytanie). Jednak wiele osób czyta warunki uczestnictwa tylko pobieżnie i nie spełnia wszystkich wymagań przez co sami siebie dyskwalifikują.
Pamiętaj też aby zachować paragon, kapsel, nakrętkę itd. Jeśli warunkiem wydania nagrody jest posiadanie tego, pozornie drobnego, elementu.

4. Sprawdzaj wyniki

Obecnie większość organizatorów konkursów informuje zwycięzców o wygranej. Zdarzają się jednak ciągle takie konkursy, w których należy samemu sprawdzać listę zwycięzców. Być może było już tak, że udało Ci się wygrać jakiś konkurs… i nawet o tym nie wiesz!

Czas na zmiany napis i żarówki

5. Odbieraj połączenia z nieznajomych numerów

To kolejna bolączka przy określaniu zwycięzców konkursów. W wielu zabawach zwycięzcy są informowani o tym szczęśliwym fakcie telefonicznie, a wiele osób ma w nawyku odrzucanie połączeń z numerów, których nie znają. Warto mieć to z tyłu głowy, zwłaszcza wtedy gdy uczestniczysz w loteriach smsowych.

6. Unikaj sztampy

Jeżeli uczestniczysz w konkursach kreatywnych to unikaj sztampy jak ognia! W tego typu rozdawajkach poziom prac jest zwykle dosyć wysoki, więc nie licz na to, że pierwszy lepszy pomysł, który wpadnie Ci do głowy pozrzuca jury z krzeseł i zapewni Ci deszcz pieniędzy. No chyba, że jesteś marketingowym guru, to wtedy czapki z głów.
Rzeczywistość jest jednak zwykle bardziej brutalna i w konkursach kreatywnych trzeba się jednak trochę wysilić. Czujesz, że np. tworzenie logo to nie Twoja bajka? Wtedy lepiej odpuść sobie od razu bo w takim konkursie wystartuje pewnie przynajmniej kilka osób, które ma w tym temacie doświadczenie, a Ty tylko zmarnujesz czas i energię.

7. Szukaj konkursów niszowych

Wyszukiwanie konkursów, które nie są bardzo szeroko reklamowane to dobry sposób na zwiększenie (przynajmniej statystycznie) swoich szans na sukces. Naturalnym jest, że konkursy o których trąbią w rozgłośniach radiowych, lub wiszą przez tydzień na głównej stronie Onetu mają bardzo duże wzięcie, a co za tym idzie będziesz potrzebować dużo więcej szczęścia, aby znaleźć się na liście zwycięzców. W sieci znajdziesz jednak sporo konkursów bardziej niszowych, w których nagrody zwykle są nieco mniej atrakcyjne, ale jednocześnie szansa na wygraną duuużo większa.🍨

8. Zaproś rodzinkę

Wiele konkursów zezwala jednemu uczestnikowi na wysłanie tylko jednego zgłoszenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby do konkursu zaprosić rodziców, babcię lub rodzeństwo. Pamiętaj jednak, aby do konkursowej spółki brać tylko takie osoby z którymi w razie ewentualnej wygranej bez problemu podzielisz się nagrodą.

Komiksowy zwycięzca przed komputerem

9. Sprawdź czy możesz wziąć udział

Tak, wiemy. Wymogi formalne to straszna nuda. Warto jednak w nie zajrzeć, aby później nie kląć jak szewc. Częstym wymogiem jest np. ukończenie 18 roku życia, a wielu konkursowiczów nie spełnia tego warunku.

10. Bądź wytrwały!

Parafrazując pewne odważne rosyjskie powiedzenie „Wszystkich konkursów nie wygrasz… ale próbować trzeba!” Nie zniechęcaj się zatem zbyt szybko. Może być tak, że weźmiesz udział w 50 zabawach i nie wygrasz nic, aż tu nagle na 10 następnych wygrasz 3. Zachowaj zatem cierpliwość. A jeśli dołożysz do tego staranność, konsekwencję i szczyptę pomysłowości to wtedy klucz do sukcesu masz już we własnych dłoniach.
Powodzenia!