6 złotych porad na wygrywanie konkursów

W poprzednim artykule „One znalazły sposób na regularne wygrywanie konkursów” opisywaliśmy historie dwóch niezwykłych kobiet. Diana „Di” Coke i Carolyn Wilman mogą pochwalić się bowiem niespotykaną skutecznością w wygrywaniu konkursów, dzięki czemu pula zdobytych przez nie nagród jest już warta setki tysięcy złotych i ciągle rośnie! Jak one to robią? Zobacz 6 złotych porad, które przekazują początkującym konkursowiczom.

6 złotych porad na wygrywanie konkursów miniaturka

Według Diany Coke i Carolyn Wilman regularne wygrywanie nie jest kwestią szczęścia, a pochodną nabycia konkretnego zestawu umiejętności i ich konsekwentnego stosowania. Nie da się wygrywać wszystkich konkursów, ale stosując odpowiednią strategię można kolosalnie zwiększyć udział wygranych w ilości konkursów w jakich bierzemy udział.

Ty też lubisz konkursy i interesuje Cię temat zwiększania efektywności wygrywania? Coke i Wilman opracowały zastaw wskazówek dotyczących konkursów i loterii. Przestrzegając 6 prostych zasad, możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na wygrane:

  1. Im więcej wysiłku wymaga dołączenie do danego konkursu, tym łatwiej jest wygrać. („Konkursy wymagające przesłania zdjęcia otrzymują znacznie mniej zgłoszeń.” – Coke)

   Większość konkursowiczów jest leniwych i szuka konkursów, które nie wymagają więcej niż minimalnego wysiłku, aby wziąć w nich udział. Dzięki temu liczba osób biorąca udział w bardziej ambitnych konkursach jest zdecydowanie mniejsza, a szanse na wygraną większe.

  2. Szukaj konkursów organizowanych lokalnie. („Restauracje, bary i kina regularnie rozdają prezenty, przeznaczone tylko dla lokalnych mieszkańców”. – Coke)

   Jest to kolejny czynnik naturalnie redukujący liczbę uczestników w konkursie. Jeżeli nagrodą w danej akcji jest np. voucher do lokalnej restauracji to zwykle albo osoby z innych miast nie będą zainteresowane taka nagrodą, albo ich udział będzie wykluczony w regulaminie. Nagrody w konkursach lokalnych często są drobniejsze, ale bilety do teatru czy kolacja dla całej rodziny w dobrej restauracji to ciągle miły prezent prawda?

  3. Zawsze czytaj regulamin. („Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się zakraść jakieś tajemnicze klauzule”. – Wilman)

   Niejeden uczestnik odpadł już z konkursu z powodu nieznajomości jego zasad. Generalnie, powinny one być jasno wytłumaczone w skróconym opisie konkursu, ale różnie z tym bywa. Aby zatem mieć pewność, że nie odpadniesz z konkursu w przedbiegach, lepiej przynajmniej przejrzyj w regulaminie sekcję zasad i warunków udziału.

  4. Załóż adres e-mail dedykowany wyłącznie do udziału w konkursach, w których bierzesz udział. („Wystarczy jeden błąd, a dostaną Twój e-mail na całe życie.” – Wilman)

   Jeżeli nie chcesz narazić swojego głównego maila na lawinę spamu, to lepiej utwórz adres dedykowany wyłącznie do wpisywania we wszelkiego rodzaju formularzach i innych formach zgłoszeń do konkursów. Niektóre firmy jako warunek udziału w akcji promocyjnej wymagają Twojej zgody marketingowej. Jeżeli ją wyrazisz to od czasu do czasu będą Ci przysyłać reklamy. Jeżeli z kolei zaznaczysz takich zgód 500 to łatwo sobie wyobrazić ilość reklam jakie za jakiś czas będą atakowały Twoją skrzynkę. Dlatego warto mieć dedykowany e-mail, który zabezpieczy Twój główny adres, a przy okazji warto też konsekwentnie cofać swoje zgody marketingowe, jeżeli reklamy od danego nadawcy kompletnie Cię nie interesują (w gruncie rzeczy niektóre z nich mogą być całkiem interesujące).

  5. Odwiedzaj agregatory konkursów takie jak Fajnekonkursy.pl, aby łatwiej wynajdować nowe konkursy. („W jednym miejscu znajdziesz wszystko czego potrzebujesz, a przy okazji są już odfiltrowane konkursy wysoce podejrzane”. – Wilman)

   Korzystanie z serwisu, który dostarcza Ci informacji na temat wszystkich najciekawszych konkursów to przede wszystkim duża oszczędność czasu, ponieważ wykaz konkursów masz podany na tacy i to w dodatku za zupełną darmochę. Dodatkowo zwiększa to Twój poziom bezpieczeństwa ponieważ wprawne oko naszych redaktorów odsiewa konkursy, które wydaja się być mocno podejrzane i ryzykowne (np. z mętnym regulaminem lub zapisami w obcych językach tak gdzie być ich nie powinno itd.)

  6. Bądź zorganizowany. („Śledzenie wszystkiego, co wpisujesz w arkuszu kalkulacyjnym, pozwala wyszukiwać trendy w wygranych”. – Wilman)

   Excelowe tabelki mogą Ci się przydać bardziej niż mogło by to się na pierwszy rzut okaz wydawać. Dzięki nim możesz śledzić swoją skuteczność oraz rodzaje konkursów, które przynoszą Ci najwięcej zysków. Z czasem dostrzeżesz, że warto do tabelki dodawać coraz więcej danych i stanie się to dla Ciebie bardzo wartościowym źródłem wiedzy podnoszącym Twoją eektywność.

Sześć powyższych rad to wiedza przekazana przez osoby, które wygrywają konkursy na potęgę, więc nie są to teoretyczne dywagacje, a informacje od praktyków najlepszych z swojej dziedzinie. Chcesz więcej? Zajrzyj też tu: 10 trików na wygrywanie konkursów oraz polub nasz Fanpage aby być na bieżąco z kolejnymi podpowiedziami i najfajniejszymi konkursami. Powodzenia!

Nowe posty na blogu