Jaki sprzęt do nagrywania filmów na YouTube?

YouTube to największy na świecie serwis z filmami video. Można w nim znaleźć niemal wszystkie treści, które są dla ciebie interesujące. Od rodzinnych filmików z wakacji, przez filmy dokumentalne i edukacyjne, aż po pełnometrażowe produkcje i inne niszowe nagrania.

[Średnia głosów: 5]
Sprzęt do nagrywania filmów na YouTube

Rosnąca popularność filmami na YouTube sprawiła, że wiele osób uczyniło stałe źródło dochodu z nagrywania filmów i publikacji ich w serwisie. Mogą to być filmy przedstawiające ich codzienne życie, tzw. daily vlogi, filmy z podróży, a także opisujące ich hobby lub filmy instruktażowe. Im więcej taki film będzie mieć wyświetleń, tym większe zarobki dla jego twórcy. Wynikają one z liczby obejrzanych reklam, które wyświetlane są przed filmem i w trakcie jego trwania. Dla wielu osób YouTube daje możliwość dorobienia sobie dodatkowych pieniędzy, poprzez łączenie przyjemnego z pożytecznym. Jeżeli i twoje dziecko jest zainteresowane nagrywaniem filmów i publikowaniem ich w YouTube, warto pomyśleć o sprzęcie, który mu to ułatwi.

1. Kamera video do filmów na YouTube

Filmiki na YouTube można nagrywać niemal każdą kamerą, również tą w telefonach komórkowych lub kamerami sportowymi GoPro i jej pochodnymi. Pamiętajmy jednak o tym, że żyjemy w XXI wieku, epoce technologii cyfrowych i oczekiwania widza są znacznie większe niż przed kilkoma laty. Aby materiały wideo były chętnie oglądane, powinny mieć odpowiednio wysoką jakość – najlepiej 4K. Na nagrywanie w takiej rozdzielczości pozwalają nowoczesne urządzenia. Jeśli szukamy kompaktowych rozwiązań dla dziecka, może nim być współczesny smartfon z aparatem 4K. Można również zainwestować w zakup jednej z wielu dostępnych na rynku kamer sportowych, które także rejestrują obraz w tej jakości. Mają one niewielkie rozmiary i są poręczne w użytkowaniu. Dodatkowo występują z wieloma przydatnymi akcesoriami, ułatwiającymi np. montaż kamery na głowie lub kierownicy roweru.

2. Komputer do obróbki filmów

Kolejny ważny sprzęt dla każdego youtybera to komputer. Na tym urządzeniu odbywa się montaż filmu przed jego wysłaniem do YouTube. Można ciąć materiał, dodawać ścieżkę dźwiękową, napisy i inne efekty. Jednym z najbardziej lubianych sprzętów do edycji video są laptopy Apple, czyli MacBooki. Niestety ich cena do niskich nie należy, dlatego wielu osobom pomaga pożyczka na raty, z pomocą której mogą taki komputer dla siebie kupić. Jego zaleta to niska utrata wartości, wysoka jakość i duża wydajność. Decydując się na jego zakup, można być pewnym że będzie służył dziecku przez wiele kolejnych lat. W MacBookach dostępne jest również oprogramowanie do edycji wideo, odpada zatem kolejny wydatek związany z zakupem licencji na taki edytor.

3. Mikrofon do kamery

W wielu filmach tak samo ważny jak obraz, ważny jest również dźwięk. Nie każda kamera video wyposażona jest w czuły mikrofon, który dobrze będzie rejestrować to co mówi osoba nagrywająca lub jej rozmówca. Warto zatem zakupić mikrofon zewnętrzny, który będzie używany zależnie od potrzeb. Jest to również bardzo przydatne urządzenie kiedy nagrywa się na zewnątrz podczas wietrznej pogody. Szum wiatru może zakłócać całe nagranie. Aby tego uniknąć, na mikrofon zewnętrzny stosuje się specjalne nakładki z futerkiem, które ograniczają szum wiatru. Pozostałe urządzenia, które mogą się przydać dziecku podczas nagrywania na YouTube to oczywiście power banki, przewody pozwalające podłączyć telefon lub kamerę do laptopa oraz dyski zewnętrzne do przechowywania kopii zapasowych.

Artykuł sponsorowany.

Nowe posty na blogu